Co to jest tryb dziecko (kids mode) w telefonie Samsunga?

Tryb Dziecko zwany również jako Kids Mode to dodatkowa aplikacja jaką możemy pobrać na urządzenia Samsunga. Dzięki niej możemy bez obaw o nasze pliki czy dokumenty oddać telefon dziecku. Skąd ją pobrać? Co oferuje? Jakie opcje znajdują się w ustawieniach? Zapraszam do poradnika!

Samsung Tryb Dziecko

Skąd pobrać Tryb Dziecko?

Skrót do Galaxy Apps

Aplikacja ta jest dostępna dla większości urządzeń (smartfonów i tabletów) Samsunga. Tryb Dziecko będziemy mogli pobrać za pośrednictwem Galaxy Apps. Aplikację warto wyszukać po nazwie Kids Mode.

Czy od razu możemy korzystać z aplikacji?

Na początku czekać nas będzie jeszcze wstępna konfiguracja obejmująca min. utworzenie profilu dziecka (potem możemy dodać kolejne), ustawienie czterocyfrowego kodu (będzie nam on potrzebny do wyjścia z aplikacji i zmiany ustawień), dodanie aplikacji oraz kontaktów z których może korzystać dziecko, a także zapoznanie się z regulaminem.

Co oferuje aplikacja Tryb Dziecko?

Po włączeniu, aplikacja przywita nas interfejsem z dużymi kolorowymi ikonami. Znajdziemy tutaj dostęp do kontaktów (tylko tych udostępnionych), prostego w użyciu aparatu, wyposażonego w dodatkowe funkcje jak możliwość dodawania naklejek i śmiesznych efektów. Znajdziemy także aplikację galerii, w której znajdą się zdjęcia wykonane przez dzieci, jak również te przez nas udostępnione. Dalej możemy odnaleźć sklep, z którego można pobrać dodatkowe aplikacje.

Następnie znajdują się aplikacje przygotowane przez producenta, które najpierw musimy pobrać. Są to kolejno: aplikacja muzyczna z instrumentami, odtwarzacz filmów, aplikacja do rysowania, dyktafon, a także aplikacja w której tworzymy budowle.

Kolejny rząd tworzą gry sugerowane przez producenta. Mamy możliwość ich pobrania za pomocą kliknięcia na nie.

Dół ekranu wypełniają aplikacje, które udostępniliśmy dziecku na etapie konfiguracji. Przed pierwszym użyciem, symbolizowane są one ikoną prezentu i stanowią niespodziankę dla dziecka.

Jakie ustawienia są dostępne w aplikacji?

Żeby wejść do ustawień klikamy ikonę koła zębatego u dołu ekranu, a następnie wpisujemy kod PIN podany przy konfiguracji. Teraz naszym oczom ukaże się profil naszego dziecka, po jego kliknięciu możemy zmienić jego dane.

Samsung Tryb Dziecko Kontrola Rodzicielska

Poniżej znajdziemy informacje o aktywności. Z tej zakładki będziemy mogli podejrzeć zdjęcia i filmy zrobione przez dzieci. utworzone obrazki, a także sprawdzić na wykresie kiedy i z jakich aplikacji korzystali najmłodsi.

Jeszcze niżej umieszczone jest zarządzanie trybem dziecko. W tej sekcji znajdują się odpowiednio: dzienny limit czasu odtwarzania (możemy ustawić dzienny limit np. 30 minut), kontakty (możemy dodać kontakty na które będą mogły dzwonić dzieci), aplikacje (udostępniamy wybrane przez nas aplikacje), multimedia i muzyka (dodajemy zdjęcia, filmy i muzykę dla najmłodszych), a także Sklep dla dzieci za pomocą którego doinstalowujemy nowe aplikacje i gry.

Kids Mode UstawieniaSamsung Tryb Dziecko Zmiana Kodu PIN

Jeżeli z kolei klikniemy na więcej w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierzemy ustawienia, to będziemy mogli zarządzać profilami dzieci (w tym dodawać nowe, ale maksymalnie 6), włączyć lub wyłączyć stronę z zawartością od partnerów Samsunga, zmienić kod PIN, jak również wyzerować aplikację.

Jak wyjść z trybu dziecko?

Jak wyjść z Trybu Dziecko?

Możemy to zrobić na dwa sposoby. Za pomocą ustawień, wówczas powtarzamy kroki jak wyżej, a następnie wybieramy Zamknij Tryb dziecko. Drugi sposób, to wyjścia bezpośrednio z głównego ekranu aplikacji. Wtedy klikamy na ikonę w prawym dolnym rogu ekranu i wpisujemy kod PIN. Warto wspomnieć, iż samo wciśnięcie któregoś z przycisków nawigacyjnych nie spowoduje wyjścia z aplikacji.

Podsumowanie

Tryb Dziecko czy też Kids Mode to ciekawa aplikacja umożliwiająca oddanie telefonu czy też tabletu dziecku bez obawy o utratę swoich aplikacji, dokumentów czy zdjęć. Dzięki niemu mamy wpływ na to z jakich aplikacji korzystają, jakie filmy oglądają i ile dziennie czasu na urządzeniu mobilnym spędzają najmłodsi.

Udostępnij: