Ezviz S2 Test taniej kamery sportowej

Ezviz S2 to tania kamera sportowa. Jak sprawuje się w codziennym użytku? Do czego można ją wykorzystać? Jakie jeszcze funkcje w sobie skrywa? Co znajduje się w pudełku? Zapraszam na test!

Ezviz S2 Test taniej kamery sportowej

Co znajduje się w pudełku?

Kamera zapakowana jest w schludne, białe pudełko. Na górze odnajdziemy grafikę przedstawiającą kamerę w czterech dostępnych kolorach. Na dwóch ściankach możemy zobaczyć zdjęcia przedstawiające zastosowanie kamery. Na spodzie pudełka z kolei odnajdziemy skróconą specyfikację oraz wykaz najważniejszych funkcji urządzenia.

Ezviz S2 zestaw sprzedażowy

W pudełku znajdziemy kamerę zapakowaną w wodoodporne etui. Dodatkowo w zestawie znajdują się: kabel micro-USB oraz kilka akcesoriów (widocznych na zdjęciu powyżej), a także instrukcja obsługi w kilku językach (w tym po polsku).

Ezviz S2 Specyfikacja kamery sportowej

 • Wymiary: 58 x 45 x 21 mm
 • Ekran: 2'' 320x240 IPS Dotykowy
 • Filmy NTSC: 1080 (24, 30, 48, 60 kl./s) 720 (30, 60, 120 kl./s)
 • Filmy PAL: 1080 (24, 25, 48, 50 kl./s.) 720 (25, 50, 120 kl./s)
 • Zdjęcia: 8 mpx, 4 mpx, 2 mpx
 • Kąt widzenia: 150 stopni
 • Maksymalna pojemność karty pamięci: 128 GB
 • Bateria: 1160 mAh

Przyciski i złącza na obudowie

Złącza w kamerze Ezviz S2

W urządzeniu znaleźć możemy dwa główne złącza: micro-USB służące do ładowania i synchronizacji danych, a także micro-HDMI do podłączenia kamery do telewizora lub monitora.

Przyciski z kolei są trzy, pierwszy umieszczony na górze odpowiada za rozpoczęcie i zakończenie nagrywania lub zrobienie zdjęcia. Drugi oznaczony symbolem zasilania służy do włączania i wyłączania urządzenia (jak również do przełączania się między trybami). Ostatni natomiast to przycisk konfiguracji. Po jego wciśnięciu wyświetli się menu ustawień wideo, a dodatkowe przytrzymanie włączy funkcję Wi-Fi.

Na obudowie znajdziemy również głośnik oraz mikrofon. Oba umieszczone są w górnej części kamery sportowej. Nie zabrakło także złącza 1/4 cala u dołu, dzięki czemu urządzenie można zamontować na statywie.

Co istotne, produkt jest niewielki, przez co nie potrzeba dużego i ciężkiego statywu do niego. W duecie z kamerką od Ezviz świetne sprawdzi się za to poręczny Camgloss Spider.

Poruszanie się po interfejsie

Przy pierwszym uruchomieniu kamery przywita nas samouczek, z którego możemy dowiedzieć się jak poruszać się po interfejsie. W widoku nagrywania, u góry ekranu widzimy ile czasu już nagrywamy oraz ile jeszcze możemy nagrać. Na dole z kolei odnajdziemy informacje o rozdzielczości oraz liczbie klatek na sekundę z jaką nagrywamy.

Ezviz S2 tryby nagrywania filmów

Przeciągając palcem w lewo na podglądzie zostaniemy przeniesieni do odtwarzacza, za pomocą którego będziemy mogli przejrzeć nagrane filmy i usunąć te niechciane.Gdy z kolei pociągniemy palcem w prawo, to naszym oczom ukaże się menu z trybami. Do wyboru są trzy główne tryby: zdjęcie, wideo, odtwarzanie. Dwa pierwsze z nich oferują dodatkowe podtryby. Są to dla zdjęć: pojedyncze zdjęcie, seria, poklatkowe. Dla filmów: wideo, wideo+zdjęcie, poklatkowe.

Jeżeli na ekranie podglądu pociągniemy palcem od dołu to ujrzymy ustawienia wideo lub zdjęć (zależy jaki tryb mamy włączony). Z tego miejsca możemy wybrać min. rozdzielczość nagrywania, liczbę klatek na sekundę, czy włączyć elektroniczną stabilizację obrazu.

Pociągając z kolei od góry, naszym oczom ukażą się: przycisk włączający Wi-Fi, blokady ekranu, wejścia do ustawień oraz przełącznik pomiędzy trybem kamery sportowej, a wideorejestratora. Ten ostatni przycisk nie pojawił się tutaj przypadkowo, gdyż kamerę możemy używać również jako wideorejestratora.

Jakość nagrywanego obrazu i zdjęć

Jakość nagrywanego przez Ezviz S2 obrazu możecie ocenić sami, filmy znajdują się poniżej. W moim odczuciu jak za kwotę około 200 zł kamera radzi całkiem nieźle. Nada się do nagrywania relacji z wyjazdów wakacyjnych czy urlopów. Oczywiście podczas nagrywania w dzień, na obrazie zarejestrowanym w nocy niewiele zobaczymy. Widoczny jest także brak stabilizacji obrazu. Wprawdzie możemy włączyć w ustawieniach cyfrową stabilizację obrazu, ale w mojej ocenie jej działanie jest niemal nie zauważalne.

Full HD 30 kl./s
Full HD 50 kl./s
Timelapse

Kamera umożliwia także robienie zdjęć, są one wykonywane w formacie 4:3. Przykładowe fotografie możecie znaleźć w filmie, do którego link znajduje się na końcu wpisu.

Aplikacja mobilna

Ezviz S2 i aplikacja mobilna

Możemy skorzystać także z dedykowanej aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych. Z kamerą łączy się za pomocą Wi-Fi rozsyłanego przez samo urządzenie. Za pomocą aplikacji mamy dostęp do podglądu z kamery, ustawień oraz nagranych plików, które w prosty sposób możemy pobrać lub usunąć.

Podsumowanie i opinia o kamerze Ezviz S2

Z kamery korzysta się przyjemnie, interfejs jest intuicyjny co sprawia, iż nie potrzeba poświęcić dużo czasu, żeby móc korzystać z urządzenia. Zbyt płytko wykończone jest złącze 1/4 cala u dołu kamery, przez co kamera podłączona do statywu lub selfie sticka nie będzie poprawnie zamontowana. Z problemem tym można sobie w prosty sposób poradzić stosując podkładkę.

Jakość obrazu w dzień jest w mojej ocenie dobra i nada się do nagrywania relacji z wakacyjnych wyjazdów. Z kolei jakość obrazu nagrywanego po zmroku nie zachwyca, jednak ciężko oczekiwać więcej od kamery sportowej w tej cenie. Ja jednak kamerę oceniam pozytywnie i uważam ją za dobry wybór w swojej półce cenowej.

Plusy

 • Jakość nagrywanego obrazu w dzień
 • Przejrzysty interfejs
 • Dobra jakość wykonania

Minusy

 • Zbyt płytkie złącze 1/4 cala
 • Jakość nagrywanego dźwięku
 • Jakość obrazu nagrywanego po zmroku
Filmy
6
Wykonanie
8
Interfejs
8
Bateria
6
Zestaw
9
Ocena7/10
Udostępnij wpis: