Filtr światła niebieskiego w telefonie Samsung

Filtr światła niebieskiego to funkcja chroniąca oczy. Jak ją włączyć w telefonie Samsung? W jaki sposób działa? Zapraszam do poradnika!

Filtr światła niebieskiego w telefonie Samsung

Co to jest filtr światła niebieskiego?

Filtr światła niebieskiego to funkcja mająca chronić oczy, a także sprawić, że lepiej śpimy.

Dla wyjaśnienia, ekrany telefonów emitują światło niebieskie, które może wpływać m.in. na problemy z zasypianiem. Odpowiedzią na to jest zastosowanie odpowiedniego filtra.

Warto dodać, że u różnych producentów możemy znaleźć tę samą funkcję pod innymi nazwami. Przykładowo w telefonie Xiaomi nazywa się to Tryb Czytania.

Jak włączyć filtr światła niebieskiego w telefonie Samsung?

Ustawienia w telefonie SamsungZakładka wyświetlacz w ustawieniachPasek skrótów w telefonie Samsung

Żeby włączyć filtr światła niebieskiego, należy:

  1. Otworzyć ustawienia telefonu
  2. Następnie wybrać sekcję wyświetlacz
  3. Na końcu zaznaczyć filtr światła niebieskiego

Funkcję tę można aktywować także z poziomu paska ze skrótami.

Z kolei, żeby ją wyłączyć, wystarczy powtórzyć te same kroki co powyżej.

Ustawienia filtra

Po kliknięciu nazwy funkcji w ustawieniach lub dłuższym przytrzymaniu palcem na skrócie zobaczyć można dodatkowe opcje. Są to następujące ustawienia:

Przezroczystość

Pierwsza z tych możliwości to przezroczystość. Pozwala ona zmienić intensywność filtra za pomocą suwaka. Jest ona aktywna tylko, gdy sama funkcja jest włączona.

Filtr światła niebieskiego harmonogram

Harmonogram

Z kolei druga opcja to harmonogram. Pozwala ona włączyć i wyłączyć filtr o ustalonej godzinie. Alternatywnie można ustawić, aby funkcja była aktywna od zachodu do wschodu słońca. Jednak żeby harmonogram działał, to trzeba zaznaczyć opcję włączanie według planu.

Nie mam tej funkcji, co robić?

Warto dodać, że w starszych smartfonach Samsunga może tej funkcji brakować. Można wówczas posłużyć się jedną z wielu zewnętrznych aplikacji ze Sklepu Google Play, które oferują taką funkcjonalność. Przykładem takiego programu może być Twilight.

Podsumowanie poradnika

Omawiana w tym poradniku funkcja ma sprawić, iż łatwiej będzie nam zasnąć. Co ważne, w wielu telefonach Samsunga można ją znaleźć bezpośrednio w systemie. W pozostałych smartfonach tego producenta będzie trzeba zainstalować dodatkową aplikację.

Udostępnij wpis: