Jak włączyć filtr światła niebieskiego w telefonie Samsunga?

Filtr światła niebieskiego to funkcja mająca chronić nasze oczy i sprawiać, że lepiej śpimy. Jak ją włączyć na telefonie Samsunga? W jaki sposób działa? Zapraszam do poradnika!

Jak włączyć filtr światła niebieskiego

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest filtr światła niebieskiego?

Ekrany telefonów emitują światło niebieskie, które może wpływać m.in. na problemy z zasypianiem. Odpowiedzią na to jest zastosowanie odpowiedniego filtra. U różnych producentów możemy znaleźć tę samą funkcję pod innymi nazwami. Przykładowo w telefonach Xiaomi nazywa się to Tryb Czytania, a w urządzeniach Samsunga po prostu filtr światła niebieskiego.

Jak włączyć filtr światła niebieskiego na telefonie Samsunga?

Ustawienia w telefonie SamsungSekcja wyświetlacz w ustawieniachWłącznik filtru światła niebieskiego

Filtr światła niebieskiego możemy włączyć na dwa sposoby. Pierwszy z poziomu ustawień i drugi z poziomu paska ze skrótami. W pierwszym wariancie wchodzimy do ustawień telefonu, a następnie wybieramy sekcję wyświetlacz. Na końcu zaś zaznaczamy omawianą w tym poradniku funkcję. W drugiej wersji po prostu odnajdujemy odpowiedni skrót i klikamy na niego.

Ustawienia

Jeżeli z kolei klikniemy nazwę filtr światła niebieskiego w ustawieniach lub dłużej przytrzymamy palcem na skrócie, to zostaniemy przeniesieni do dodatkowych ustawień. Z tego miejsca będziemy mogli wyregulować przezroczystość (czyli zmienić intensywność filtra), a także ustawić włączanie i wyłączanie tej funkcji według harmonogramu.

Samsung Włączanie Filtru Światła Niebieskiego Według Harmonogramu

W tym celu wybieramy najpierw opcję włączanie według planu, a następnie określamy czy funkcja ma być aktywna od zachodu do wschodu słońca, czy też chcemy ustawić własny harmonogram. W tym drugim przypadku wskazujemy godzinę rozpoczęcia oraz godzinę zakończenia. Po wybraniu tej opcji funkcja ta sama się włączy, a następnie wyłączy o wskazanej porze.

Na moim urządzeniu nie ma tej funkcji, co robić?

Może się tak zdarzyć, iż na waszym telefonie nie znajdziecie tej funkcji. Nic straconego, alternatywnie możecie posłużyć się zewnętrzną aplikacją. W tym celu trzeba będzie pobrać jeden z programów posiadających taką funkcjonalność np. Twilight.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Filtr światła niebieskiego to funkcja mająca sprawić, iż łatwiej będzie nam zasnąć. Na urządzeniach Samsunga funkcja ta jest już zaimplementowana w systemie i nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger