Jak wyłączyć skróty ustawień na ekranie ostatnich zadań w Xiaomi?

W telefonach Xiaomi wyposażonych w nakładkę MIUI 10 odnaleźć możemy wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość wyświetlenia dodatkowych opcji (propozycji) w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji. Co to za opcje? Jak je włączyć lub wyłączyć? Zapraszam do poradnika!

Jak wyłącz dodatki w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to za dodatkowe opcje wyświetlają się w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji?

Xiaomi MIUI 10 Propozycje Dodatkowe Opcje w Podglądzie Ostatnio Otwartych Aplikacji

W podglądzie ostatnio otwartych aplikacji poza standardowym widokiem niedawno używanych programów, odnaleźć możemy również dodatkowe opcje. Zostały one nazwane w ustawieniach jako propozycje i pojawiły się wraz z jedną z aktualizacji. Są to skróty do: sprzątacza, skanowania bezpieczeństwa, dokładnego czyszczenia, a także zarządzania aplikacjami. Jak możemy zauważyć są to skróty do poszczególnych funkcji wchodzących w skład Panelu Sterowania.

Nie chcę tych dodatkowych opcji, jak je wyłączyć?

Xiaomi MIUI 10 Skrót UstawieńXiaomi MIUI 10 Ustawienia Ekran Główny i Ostatnio OtwieraneXiaomi MIUI 10 Ustawienia Wyłączanie Propozycji

Jeżeli nie chcecie tych dodatkowych opcji, lub wręcz przeciwnie chcecie je włączyć, to mam dobrą wiadomość. Zarówno na jedno, jak i drugie jest sposób. W tym celu trzeba wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję Ekran główny i Ostatnio otwierane. Potem odznaczamy opcję Wyświetl propozycje, jeżeli chcemy je wyłączyć lub zaznaczamy jeżeli chcemy aby się nam wyświetlały.

Podsumowanie

Jeżeli aktywnie korzystamy z aplikacji Panel sterowania, to dodatkowe opcje w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji mogą okazać się dla nas przydatne. Jeżeli jednak nie wykorzystujemy tej funkcji, to warto wiedzieć, że w MIUI 10 od Xiaomi możemy ją wyłączyć.

Aktualizacja 26.10.2019

Odpowiedni przełącznik można znaleźć również pod nazwą Wyświetl skróty ustawień.

Brak komentarzy:

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger