Jak wyłączyć skróty ustawień na ekranie ostatnich zadań w Xiaomi?

W telefonie Xiaomi z nakładką MIUI ekran ostatnich zadań może wyświetlać skróty ustawień. Co to za dodatkowe opcje? Jak je włączyć lub wyłączyć w widoku ostatnio otwartych aplikacji? Zapraszam do poradnika!

Jak wyłączyć dodatki w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Xiaomi Redmi Note 4 i Note 9. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Dodatkowe opcje w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji

Skróty ustawień w podglądzie ostatnich aplikacji

W podglądzie ostatnio otwartych aplikacji poza standardowym widokiem niedawno używanych programów odnaleźć możemy również dodatkowe opcje. Zostały one nazwane w ustawieniach jako propozycje (wcześniejsza nazwa) i pojawiły się wraz z jedną z aktualizacji.

Są to skróty do:

  • sprzątacza
  • skanowania bezpieczeństwa
  • dokładnego czyszczenia
  • zarządzania aplikacjami

Jak możemy zauważyć, są to skróty do poszczególnych funkcji wchodzących w skład Panelu Sterowania.

Nie chcę tych dodatkowych opcji, jak je wyłączyć?

Ikona ustawień w MIUIUstawienia w telefonie XiaomiUstawienia ekranu głównego

Jeżeli nie chcecie tych dodatkowych opcji, lub wręcz przeciwnie chcecie je włączyć, to mam dobrą wiadomość. Zarówno na jedno, jak i drugie jest sposób. W tym celu trzeba wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję ekran główny. Potem odznaczamy opcję wyświetl skróty ustawień, jeżeli chcemy je wyłączyć lub zaznaczamy jeżeli chcemy, aby się nam wyświetlały.

Warto dodać, że we wcześniejszych wydaniach MIUI odpowiedni przełącznik występował w tym samym miejscu w ustawieniach pod nazwą: wyświetl propozycje.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Jeżeli aktywnie korzystamy z aplikacji Panel sterowania, to dodatkowe opcje w podglądzie ostatnio otwartych aplikacji mogą okazać się dla nas przydatne. Jeżeli jednak nie wykorzystujemy tej funkcji, to warto wiedzieć, że w nakładce MIUI od Xiaomi możemy ją wyłączyć.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger