Jak nagrywać ekran w telefonie Samsunga?

Nagrywanie ekranu to przydatna funkcja, którą odnajdziemy na urządzeniach różnych producentów. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów Samsunga. Jak nagrywać ekran? Co będzie do tego potrzebne? Zapraszam do poradnika!

Jak nagrywać ekran?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co będzie potrzebne?

Na niektórych smartfonach Samsunga z Androidem 10 i One UI 2 nie będziemy musieli nic dodatkowo pobierać ani instalować. Na urządzeniach z inną wersją systemu lub tych niewyposażonych w tę funkcję, będzie trzeba poczynić dodatkowe kroki, ale więcej o tym w dalszej części poradnika.

Jak nagrywać ekran?

Samsung rejestrator ekranuWłączanie nagrywania ekranu

Żeby nagrywać ekran należy:

 1. Ściągnąć pasek ze skrótami
 2. Następnie kliknąć na rejestrator ekranu
 3. Potem zapoznać się z informacją o dostępie do wszystkich widocznych informacji
 4. Następnie wybrać czy dźwięk ma być nagrywany i z jakiego źródła ma pochodzić
 5. Na końcu wcisnąć przycisk zacznij nagrywać

Po wykonaniu powyższych czynności zobaczymy odliczanie. Samo rozpoczęcie rejestrowania zasygnalizuje natomiast dźwięk.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcje podczas nagrywania

Podczas nagrywania pulpitu wyświetla się "pływające okno". Po chwili nieużywania zmniejsza się jego widoczność, dzięki czemu nie przeszkadza podczas korzystania ze smartfona. Jego obecność daje dostęp do dodatkowych opcji. Jakich? Jest to możliwość włączenia okna z podglądem z przedniej kamery. Mamy także możliwość zaznaczania ważnych elementów, dzięki ikonie "ołówka". Kolor zaznaczenia również można zmienić. Do wyboru jest osiem barw. Dodane oznaczenia możemy usunąć za pomocą strzałki wstecz.

Jak wyłączyć nagrywanie?

Jak zakończyć rejestrowanie ekranu?Jak wyłączyć nagrywanie ekranu?

Żeby wyłączyć nagrywanie wystarczy kliknąć na wspomniane wcześniej "pływające okno". Następnie należy wcisnąć przycisk umieszczony po jego prawej stronie (zaznaczony na zrzucie ekranu). Tę czynność możemy zatrzymać także za pomocą przycisku wyświetlanego na pasku powiadomień.

Gdzie znajdę nagrane filmy?

Jak znaleźć nagrane filmy?

Wszystkie nagrane w ten sposób filmy znajdziemy w galerii w albumie nazwanym jako nagrania ekranu.

Przeczytaj również!
Jak zrobić film ze zdjęć?
Jak zrobić film ze zdjęć na telefonie Samsunga?

Na telefonach Samsunga odnajdziemy opcję pozwalającą przygotować krótki film ze zdjęć. Gdzie ją znaleźć? Zobacz poradnik!

Rejestrowanie ekranu ustawienia

Mamy również dostęp do ustawień, pozwalających dostosować prezentowaną funkcję do użytkownika. W tym celu należy w ustawieniach telefonu wybrać sekcję zaawansowane funkcje. Potem trzeba będzie kliknąć na zrzuty ekranu i rejestrator ekranu. W kolejnym kroku wybieramy przycisk ustawienia rejestratora ekranu.

Zaawansowane funkcje w ustawieniachGdzie znaleźć ustawienia rejestrowania?Nagrywanie ekranu w ustawieniach

Gdy już jesteśmy we właściwej sekcji w ustawieniach, to możemy zacząć przegląd dostępnych opcji.

Znajdziemy tutaj trzy sekcje:

 • dźwięk
 • jakość wideo
 • rozmiar autoportretu wideo

W pierwszej z nich decydujemy czy dźwięk również ma być nagrywany. Mamy także możliwość wskazania jego źródła. Do wyboru są: dźwięk multimediów oraz dźwięk multimediów i mikrofon.

Druga część pozwala określić w jakiej rozdzielczości nagrany zostanie film. W tym przypadku możemy przełączać się między: 1080p, 720p, 480p.

Ostatnia z sekcji pozwala wybrać rozmiar okna z podglądem widoku z przedniej kamery.

Nie mam tej funkcji, co robić?

W takim przypadku będzie trzeba otworzyć Sklep Play i stamtąd pobrać jedną z aplikacji umożliwiającą rejestrowanie pulpitu. Spośród tego typu programów wymienić można np. AZ Screen Recorder lub Mobizen nagrywanie ekranu.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Możliwość zapisania tego co dzieje się na pulpicie, może się przydać każdemu. Co ważne, w przypadku smartfonów Samsunga z Androidem 10 oraz One UI 2, żeby to zrobić nie trzeba nic dodatkowo instalować.

2 komentarze:
 1. Samsung s10 plus: Podczas rozmowy whattsapp wideo nie nagrywa się dźwięk , ani mój ani rozmówcy . Zmiana źródła dźwięku nic nie daje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nagrywanie dźwięku jest po prostu zablokowane. Przyczyna może być w samej aplikacji lub w rejestratorze. Sprawdź, to jeszcze na innym programie umożliwiającym nagrywanie ekranu.

   Usuń
Copyright © 2021 Techfanik, Blogger