Jak nagrywać ekran w telefonie Samsung?

Nagrywanie ekranu to przydatna funkcja, którą odnajdziemy na urządzeniach różnych producentów. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów Samsunga. Jak nagrywać ekran? Co będzie do tego potrzebne? Zapraszam do poradnika!

Poradnik jak nagrywać ekran w telefonie Samsung

Co jest potrzebne, by nagrać ekran?

Na niektórych smartfonach Samsunga z Androidem 10 i One UI 2 (oraz nowszym) znajdziemy systemowy rejestrator ekranu. Na takich telefonach nie będziemy musieli nic dodatkowo pobierać ani instalować. Na urządzeniach z inną wersją systemu lub tych niewyposażonych w tę funkcję, będzie trzeba poczynić dodatkowe kroki, ale więcej o tym w dalszej części poradnika.

Jak nagrywać ekran?

Samsung rejestrator ekranuWłączanie nagrywania ekranu

Żeby nagrywać ekran należy:

 1. Ściągnąć pasek ze skrótami
 2. Następnie kliknąć na rejestrator ekranu
 3. Potem zapoznać się z informacją o dostępie do wszystkich widocznych informacji
 4. Następnie wybrać czy dźwięk ma być nagrywany i z jakiego źródła ma pochodzić
 5. Na końcu wcisnąć przycisk zacznij nagrywać

Po wykonaniu powyższych czynności zobaczymy odliczanie. Samo rozpoczęcie rejestrowania zasygnalizuje natomiast dźwięk.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcje podczas nagrywania

Podczas nagrywania pulpitu wyświetla się "pływające okno". Po chwili nieużywania zmniejsza się jego widoczność, dzięki czemu nie przeszkadza podczas korzystania ze smartfona. Jego obecność daje dostęp do dodatkowych opcji. Jakich?

Pierwszą z tych funkcji jest możliwość włączenia okna z podglądem z przedniej kamery. Mamy także możliwość zaznaczania ważnych elementów, dzięki ikonie "ołówka". Co więcej, kolor zaznaczenia również można zmienić. Do wyboru jest osiem barw. Dodane oznaczenia możemy usunąć za pomocą strzałki wstecz.

Jak wyłączyć nagrywanie?

Jak zakończyć rejestrowanie ekranu?Jak wyłączyć nagrywanie ekranu?

Żeby wyłączyć nagrywanie wystarczy kliknąć na wspomniane wcześniej "pływające okno". Następnie należy wcisnąć przycisk umieszczony po jego prawej stronie (zaznaczony na zrzucie ekranu). Tę czynność możemy zatrzymać także za pomocą przycisku wyświetlanego na pasku powiadomień.

Gdzie znajdę nagrane filmy?

Jak znaleźć nagrane filmy?

Wszystkie nagrane w ten sposób filmy znajdziemy w galerii w albumie nazwanym jako nagrania ekranu.

Rejestrowanie ekranu ustawienia

Mamy również dostęp do ustawień, pozwalających dostosować prezentowaną funkcję do użytkownika. W tym celu należy w ustawieniach telefonu wybrać sekcję zaawansowane funkcje. Potem trzeba będzie kliknąć na zrzuty ekranu i rejestrator ekranu. W kolejnym kroku wybieramy przycisk ustawienia rejestratora ekranu.

Zaawansowane funkcje w ustawieniachGdzie znaleźć ustawienia rejestrowania?Nagrywanie ekranu w ustawieniach

Gdy już jesteśmy we właściwej sekcji w ustawieniach, to możemy zacząć przegląd dostępnych opcji.

Znajdziemy tutaj trzy sekcje:

 • dźwięk
 • jakość wideo
 • rozmiar autoportretu wideo

W pierwszej z nich decydujemy czy dźwięk również ma być nagrywany. Mamy także możliwość wskazania jego źródła. Do wyboru są: dźwięk multimediów oraz dźwięk multimediów i mikrofon.

Druga część pozwala określić w jakiej rozdzielczości nagrany zostanie film. W tym przypadku możemy przełączać się między: 1080p, 720p, 480p.

Ostatnia z sekcji pozwala wybrać rozmiar okna z podglądem widoku z przedniej kamery.

Sprawdź też: Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsung?

Nie mam tej funkcji, co robić?

W takim przypadku będzie trzeba otworzyć Sklep Play i stamtąd pobrać jedną z aplikacji umożliwiającą rejestrowanie pulpitu. Spośród tego typu programów wymienić można np. AZ Screen Recorder lub Mobizen nagrywanie ekranu.

Podsumowanie poradnika

Możliwość zapisania tego, co dzieje się na pulpicie, może się przydać każdemu. Co ważne, w przypadku niektórych smartfonów Samsunga z Androidem 10 oraz One UI 2, żeby to zrobić, nie trzeba nic dodatkowo instalować.

Udostępnij wpis:
2 komentarze:
 1. Samsung s10 plus: Podczas rozmowy whattsapp wideo nie nagrywa się dźwięk , ani mój ani rozmówcy . Zmiana źródła dźwięku nic nie daje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nagrywanie dźwięku jest po prostu zablokowane. Przyczyna może być w samej aplikacji lub w rejestratorze. Sprawdź, to jeszcze na innym programie umożliwiającym nagrywanie ekranu.

   Usuń