Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsunga?

Zrzut ekranu to szybki sposób na zapisanie i podzielenie się znalezionymi informacjami, obrazkami czy innymi treściami. Jak to zrobić na smartfonach Samsunga? Czy da się to zrobić w tylko jeden sposób? Jak zrobić przewijany zrzut ekranu? Zapraszam do artykułu!

Samsung Jak zrobić zrzut ekranu?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Pierwsza metoda (przyciski na obudowie)

Zrzut ekranu w telefonach Samsunga możemy zrobić na kilka sposobów. Pierwsza metoda będzie najbardziej standardowa, wykorzystamy do tego przyciski znajdujące się na obudowie telefonu. Żeby zrobić zrzut ekranu trzeba w tym samym czasie wcisnąć przycisk zasilania (umieszczony na prawej krawędzi telefonu) oraz przycisk ściszania (zmniejszania głośności, znajdujący się na przeciwległej krawędzi).

Druga metoda (przeciągnięcie dłonią)

Samsung Galaxy S9+ Zaawansowane funkcjeSamsung Galaxy S9+ przeciągnij dłonią aby przechwycić

Zrzut ekranu na Samsungu Galaxy S9+ możemy wykonać także za pomocą przeciągnięcia dłonią po ekranie. Najpierw warto upewnić się, iż funkcja ta jest u nas włączona. W tym celu wchodzimy do ustawień, a następnie wybieramy sekcję Zaawansowane funkcje. Potem zaznaczamy opcję Przeciągnij dłonią, aby przechwycić. Zrzut ekranu tworzymy, jak sama nazwa podpowiada poprzez przeciągnięcie dłonią po ekranie.

Trzecia metoda (Inteligentny wybór)

Samsung Galaxy S9+ inteligentny wybórSamsung Galaxy S9+ zapisywanie wycinka ekranuSamsung Galaxy S9+ zapisywanie prostokątnego wycinka ekranu

Do zrobienia zrzutu ekranu wykorzystać możemy także jeden z paneli ekranu krawędziowego nazwany jako Inteligentny wybór. Ta funkcja pozwoli nam zapisać tylko fragment ekranu. Mamy tutaj do wyboru zaznaczenie Prostokątne oraz Owalne. Zależnie od wybranego zaznaczenia, będziemy mieli wycinek ekranu w kształcie prostokąta lub owalu. Obszar, który będziemy zapisywać możemy powiększać lub pomniejszać oraz przesuwać po ekranie tak, aby objął on fragment, który nas interesuje. Gdy już mamy to za sobą to klikamy Gotowe. Następnie klikamy Zapisz u dołu ekranu.

Czy ze zrzutem ekranu na Samsungu Galaxy S9+ można zrobić coś jeszcze?

Samsung Galaxy S9+ Ustawienia ZaawansowaneSamsung Galaxy S9+ przechwytywanie inteligentne

Domyślnie po zrobieniu zrzutu ekranu naszym oczom ukażą się dodatkowe opcję min. rysowanie, przechwytywanie przy przewijaniu, Bixby Vision czy udostępnianie. Te opcje są widoczne dzięki włączonej funkcji Przechwytywanie Inteligentne. Jeżeli na waszym urządzeniu takie opcje się nie pojawiają, oznacza to, iż funkcja ta jest wyłączona. Żeby ją włączyć wchodzimy do ustawień telefonu, a następnie wybieramy Zaawansowane funkcje. Potem zaznaczamy Przechwytywanie Inteligentne.

Jak zrobić przewijany zrzut ekranu?

Samsung Galaxy S9+ tworzenie przewijanego zrzutu ekranu

W tym celu tworzymy zrzut ekranu jedną z dwóch pierwszych metod. Następnie z opcji, które pojawią się u dołu ekranu wybieramy tę nazwaną Przechwytywanie przy przewijaniu. Co ważne opcja ta pojawi się nam tylko wtedy gdy będzie to możliwe (pod spodem będzie więcej treści).

Przycinanie i rysowanie po zrzucie ekranu

Samsung Galaxy S9+ rysowanie po zrzucie ekranu

Nakładka od Samsunga czyli One UI została wyposażona również w dodatkowe funkcje umożliwiające edycję popularnych "screenshotów". Żeby dorysować lub zaznaczyć coś na zrzucie ekranu, musimy go najpierw stworzyć. A potem z dostępnych u dołu opcji wybrać tę nazwaną Rysuj. Teraz wybieramy narzędzie oraz kolor, którym chcemy coś dorysować lub po prostu zaznaczyć. Na końcu klikamy Zapisz.

Samsung Galaxy S9+ przycinanie zrzutu ekranu

Podobnie postępujemy, gdy chcemy przyciąć nowo zrobiony zrzut ekranu. Tym razem ze wszystkich możliwości wybieramy Przytnij. Potem przycinamy i klikamy Zapisz.

Podsumowanie

Zrzut ekranu to funkcja, która może przydać się wielu osobom. Na Samsungu Galaxy S9+ możemy go wykonać na kilka sposobów, a do tego mamy do dyspozycji kilka dodatków umożliwiających w prosty sposób ich edytowanie.

2 komentarze:
 1. Witam. Zrobiłem zrzut ekranu i przy probie udostepniania pojawiły się 2 opcje do wyboru z których jedna brzmiała :przytnij zawsze i tylko teraz. Kliknąłem zawsze i teraz przy każdym udostępnieniem czegokolwiek chce przycinać mi obraz.
  Jak to wyłączyć? Proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli klikniemy udostępnij, a następnie wybierzemy aplikację, to dalsze kroki zależą od tej aplikacji. Trzeba wówczas poszukać w ustawieniach tego programu.

   Usuń

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger