Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Samsunga?

Zrzut ekranu to szybki sposób na zapisanie ważnych informacji. Jak zrobić screenshota na telefonie Samsunga? Czy da się to zrobić w tylko jeden sposób? Jak zrobić przewijanego screena? Zapraszam do poradnika!

Samsung Jak zrobić zrzut ekranu?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Jak zrobić zrzut ekranu?

W telefonie Samsunga screenshota możemy zrobić na cztery różne sposoby. Jakie to metody?

Przyciski na obudowie - pierwszy sposób

Pierwsza metoda będzie najbardziej standardowa, wykorzystamy do tego przyciski znajdujące się na obudowie telefonu. Żeby zrobić zrzut ekranu, trzeba w tym samym czasie wcisnąć przycisk zasilania (włączania) oraz przycisk ściszania (zmniejszania głośności).

Przeciągnięcie dłonią - druga metoda

Ustawienia w telefonie SamsungaZaawansowane funkcje w ustawieniachRuchy i gesty w One UI

Zrzut ekranu w telefonie Samsunga możemy wykonać także za pomocą przeciągnięcia dłonią po ekranie. Najpierw warto upewnić się, iż funkcja ta jest u nas włączona. W tym celu wchodzimy do ustawień, a następnie wybieramy sekcję zaawansowane funkcje. W kolejnym kroku klikamy ruchy i gesty, a na końcu zaznaczamy przeciągnij dłonią, aby przechwycić. Na końcu sprawdzamy, czy działa! Warto spróbować kilka razy, ponieważ nie zawsze uda się odpowiednio wykonać ten ruch dłonią.

Inteligentny wybór - trzeci sposób

Inteligentny wybór w One UIJak zaznaczyć fragment ekranu?Jak zapisać wycinek ekranu?

Do zrobienia zrzutu ekranu wykorzystać możemy także jeden z paneli ekranu krawędziowego nazwany jako Inteligentny wybór. Ta funkcja pozwoli nam zapisać tylko fragment ekranu. Mamy tutaj do wyboru zaznaczenie prostokątne oraz owalne. Zależnie od wybranego zaznaczenia, będziemy mieli wycinek ekranu w kształcie prostokąta lub owalu. Obszar, który będziemy zapisywać, możemy powiększać lub pomniejszać oraz przesuwać po ekranie tak, aby objął on fragment, który nas interesuje. Gdy już mamy to za sobą to klikamy gotowe. Następnie wciskamy przycisk zapisz u dołu ekranu.

Asystent Google - czwarta metoda

Screenshota wykonać możemy także za pomocą Aystenta Google i odpowniedniej komendy. Wystarczy uruchomić nasłuchiwanie i powiedzieć zrób zrzut ekranu. Utworzonego screena możemy od razu udostępnić!

Pasek narzędzi zrzutu ekranu

Ustawienia screenshotówPasek narzędzi zrzutu ekranu

Domyślnie po zrobieniu screenshota naszym oczom ukażą się dodatkowe opcje m.in. rysowanie, przechwytywanie przy przewijaniu czy udostępnianie. Te opcje są widoczne dzięki włączonej funkcji o nazwie pasek narzędzi. Jeżeli na waszym smartfonie takie opcje się nie pojawiają, oznacza to, iż funkcja ta jest wyłączona. Żeby ją włączyć, wchodzimy do ustawień telefonu, a następnie wybieramy zaawansowane funkcje. Potem klikamy zrzuty ekranu i rejestrator ekranu, a na końcu zaznaczamy pasek narzędzi.

Jak zrobić przewijany screenshot?

Jak zrobić przewijany screenshot?

W tym celu tworzymy zrzut ekranu jedną z dwóch pierwszych metod. Następnie z opcji, które pojawią się u dołu ekranu, wybieramy pierwszą ikonę od lewej. Co ważne opcja ta pojawi się nam tylko wtedy gdy będzie to możliwe (pod spodem będzie więcej treści).

Przycinanie i rysowanie po screenie

Rysowanie po screenie

Nakładka od Samsunga, czyli One UI została wyposażona również w dodatkowe funkcje umożliwiające edycję popularnych screenshotów. Żeby dorysować lub zaznaczyć coś na zrzucie ekranu, musimy go najpierw utworzyć. A potem z dostępnych u dołu opcji wybrać środkową ikonę. Teraz wybieramy narzędzie oraz kolor, którym chcemy coś dorysować lub po prostu zaznaczyć. Na końcu klikamy zapisz. Podobnie postępujemy, gdy chcemy przyciąć nowo zrobiony zrzut ekranu.

Zobacz też film!

Podsumowanie

Zrzut ekranu to funkcja, która może przydać się wielu osobom. W telefonie Samsunga możemy go wykonać na kilka sposobów, a do tego mamy do dyspozycji kilka dodatków umożliwiających w prosty sposób ich edytowanie.

2 komentarze:
 1. Witam. Zrobiłem zrzut ekranu i przy probie udostepniania pojawiły się 2 opcje do wyboru z których jedna brzmiała :przytnij zawsze i tylko teraz. Kliknąłem zawsze i teraz przy każdym udostępnieniem czegokolwiek chce przycinać mi obraz.
  Jak to wyłączyć? Proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli klikniemy udostępnij, a następnie wybierzemy aplikację, to dalsze kroki zależą od tej aplikacji. Trzeba wówczas poszukać w ustawieniach tego programu.

   Usuń
Copyright © 2022 Techfanik, Blogger