Samsung Always On Display Co to jest i jak z tego korzystać?

Always On Display to jedna z wielu funkcji jaką znajdziemy na urządzeniach Samsunga. Wyjątkiem nie jest tutaj Samsung Galaxy S9+. W jaki sposób działa ta funkcja? Jakie opcje skrywają ustawienia telefonu? Zapraszam do artykułu!

Samsung Always On Display

Co to jest Always On Display?

Always On Display to funkcja umożliwiająca wyświetlanie na wygaszonym ekranie informacji. Znajdziemy tam godzinę, datę, procent naładowania baterii, a także informacje o powiadomieniach.

Jak włączyć Always On Display?

s9+ skrót ustawieńs9+ ekran blokady i zabezpieczenias9+ włączanie always on display

Możemy to zrobić klikając na ikonę podpisaną taką samą nazwą na belce ze skrótami. Alternatywnie możemy przejść do ustawień, a następnie wejść w sekcję Ekran Blokady I Zabezpieczenia, a potem zaznaczyć opcję Always On Display.

Jak ustawić Always On Display?

Gdy już jesteśmy w wspomnianej powyżej sekcji w ustawieniach i klikniemy na nazwę Always On Display zostaniemy przeniesieni do miejsca skąd mamy dostęp do podstawowych opcji. Z poziomu tej sekcji możemy wybrać jaka zawartość będzie wyświetlana. Do wyboru jest Przycisk ekranu startowego, zegar lub i jedno i drugie.

s9+ ustawienia always on display

Możemy także włączyć Automatyczną jasność, dzięki czemu poziom jasności z jaką wyświetlany jest Always On Display będzie dostosowywany do panujących warunków oświetleniowych. Gdy jednak wyłączymy tą funkcję naszym oczom ukaże się suwak za pomocą, którego będziemy mogli ręcznie sterować tym parametrem.

Kolejnym krokiem jest wybranie czy Always On Display ma być wyświetlany zawsze czy według określonego harmonogramu. Jeżeli wybierzemy tą drugą opcję to wybieramy godzinę rozpoczęcia i zakończenia, a następnie zatwierdzamy przyciskiem ok.

Ostatnia pozycja w tej sekcji kieruje nas do zakładki w której możemy sprawdzić czy funkcja Always On Display jest aktualna.

Jak spersonalizować Always On Display na Samsungu Galaxy S9+?

s9+ zegar i elementy FaceWidgets9+ personalizacja always on display

W tym celu postępujemy analogicznie jak poprzednio, czyli przechodzimy do ustawień, a następnie wybieramy sekcję Ekran Blokady I Zabezpieczenia. Potem klikamy na Zegar i elementy FaceWidget. Co ważne z tego miejsca możemy również zmienić zegar na ekranie blokady, przełączając się u góry na ekran blokady. Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy mieli inny styl zegara na ekranie blokady, a inny na Always On Display.

s9+ zmiana stylu zegara

Gdy już przeszliśmy powyższe kroki możemy wybrać opcję Styl zegara i rozpocząć prawdziwą personalizację. W pierwszym kroku wybieramy styl zegara, do wyboru jest ich kilka. Ostatnia opcja oznaczona ikoną pędzla przeniesie nas do sklepu z którego możemy pobrać darmowe i zakupić płatne zegary. Z ciekawszych rozwiązań warto wspomnieć o zegarze z ikoną króliczka. To właśnie ta opcja umożliwi nam dodanie własnego zdjęcia czy też pliku gif do Always On Display.

Od wybranego przez nas zegara zależy to, jakie dodatkowe opcje dostosowania ujrzymy poniżej. Dla pierwszych zegarów będzie to tylko kolor, do wybrania jest ich kilka. Z kolei dla omawianego wcześniej zegara z króliczkiem zobaczymy także możliwość dodania plików, które będą wyświetlane. W przypadku zegara, który wyświetla czas w dwóch lokalizacjach będzie to wybór miasta. A z kolei dla zegara, który wyświetla się na krawędzi jest to wybór położenia.

Naszą personalizację kończymy wciskając przycisk Gotowe w prawym górnym rogu ekranu.

Czy to wszystkie opcje jakie oferuje Always On Display?

Otóż nie! Z poziomu Always On Display możemy kontrolować muzykę, przeglądać bieżące wydarzania z kalendarza, czy nawet sprawdzić ustawione alarmy. Jak to zrobić?

s9+ kolejność elementów FaceWidget

W tym celu znowu zaglądamy do ustawień (sekcja taka sama jak powyżej), a następnie wybieramy opcję Elementy FaceWidget. Z tego miejsca zaznaczamy, które z wyżej wymienionych opcji nas interesują, potem dokonujemy wyboru miejsca gdzie mają być pokazane (ekran blokady, Always On Display czy to i to). Jeżeli zdecydujemy się na włączenie co najmniej dwóch opcji to możemy także zarządzać ich kolejnością. W tym celu klikamy w prawym górnym rogu ekranu na opcję Zmień Kolejność (ZM. KOL), a potem za pomocą dłuższego przytrzymania przemieszczamy kolejne opcje.

Ostatnią opcją jest wyświetlanie Informacji kontaktowych, wpisujemy tutaj tekst i określamy miejsce wyświetlania.

Jak zarządzać powiadomieniami na Always On Display?

s9+ wyłączenie powiadomień na always on displays9+ ustawienia powiadomień

Znowu wchodzimy do tej samej sekcji w ustawieniach, a następnie odznaczamy powiadomienia jeżeli chcemy je tylko wyłączyć. Gdy jednak wklikniemy się naszym oczom ukażą się kolejne opcje widoczne na powyższym zrzucie ekranu, umożliwiające nam dopasowanie wyświetlania powiadomień na ekranie blokady.

Warto wspomnieć iż w wyświetlane na Always On Display powiadomienie możemy wejść. Dokonujemy tego za pomocą dwukrotnego kliknięcia w wybraną notyfikację. Jeżeli mamy ustawioną którąś z metod blokady ekranu, to dostęp i tak będziemy musieli potwierdzić.

Jak Always On Display wpływa na moje urządzenie?

Dzięki zastosowaniu ekranu wykonanego w technologii Super AMOLED, czarne tło nie zużywa energii. Co za tym idzie Always On Display nie ma dużego wpływu na czas pracy na baterii (choć nie oznacza to, że nie ma żadnego wpływu).

A dzięki temu, że wyświetlane treści przemieszczają się po każdym zablokowaniu ekranu, ryzyko wypalenia się pojedynczych pikseli jest mniejsze.

Podsumowanie

Always On Display to interesująca funkcja, umożliwiająca szybki podgląd godziny, daty czy też powiadomień na wygaszonym ekranie. W przypadku Samsunga Galaxy S9+ została ona bardzo dobrze dopracowana i oferuje wiele ciekawych opcji omówionych powyżej.

4 komentarze:
 1. Czy mogę ustawić żeby zegar sie nie przemieszczal?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, jest to celowy zabieg. Ma on za zadanie uchronić poszczególne piksele przed nadmiernym zużyciem.

   Usuń
 2. Zegar w ekranie blokady zmienił swoje położenie i jest w poprzek ekranu i nie mam możliwości przywrócenia do pionu. a może sie mylę i jest jakaś możliwość?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli mówimy o zegarze na wygaszonym ekranie (tytułowe Always On Display), to jest dostępny jeden zegar, który wyświetla się przy prawej lub lewej krawędzi (w orientacji poziomej). Wystarczy wówczas wybrać inny zegar z listy.

   Usuń

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger