Jak włączyć / wyłączyć szybkie ładowanie w telefonie Samsunga?

W telefonie Samsunga w prosty sposób możemy włączyć lub wyłączyć szybkie ładowanie. Gdzie w ustawieniach znaleźć właściwy przełącznik? Zapraszam do poradnika!

Samsung Jak włączyć lub wyłączyć szybkie ładowanie przewodowe?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

O funkcji

Szybkie ładowanie, jak sama nazwa wskazuje umożliwia nam w krótszym czasie naładowanie naszego urządzenia. Jest to przydatne gdy się śpieszymy, a procent naładowania naszego urządzenia nie jest wysoki.

Jednak nie zawsze chcemy korzystać z takiej możliwości. Wówczas możemy skorzystać z innej ładowarki, lub posiadając telefon Samsunga zajrzeć do ustawień.

Jak włączyć lub wyłączyć szybkie ładowanie na telefonie Samsunga?

Ustawienia w One UIPielęgnacja urządzenia w ustawieniachBateria w ustawieniach

W tym celu wchodzimy do ustawień telefonu. Następnie wybieramy sekcję Pielęgnacja urządzenia i potem klikamy na ikonę baterii u dołu ekranu. W kolejnym kroku wybieramy trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie klikamy na napis ustawienia.

Jak włączyć szybkie ładowanie w ustawieniach?

Na końcu zjeżdżamy w dół i zaznaczamy opcję Szybkie ładowanie przewodowe jeżeli chcemy z niej korzystać, lub odznaczamy jeżeli chcemy wyłączyć tę funkcję. Warto wspomnieć, iż w trakcie ładowania przełącznik ten nie jest aktywny.

Aktualizacja 23.03.2020

W przypadku urządzeń Samsunga z Androidem 10 oraz One UI 2 poszczególne etapy wyglądają nieco inaczej. Poniżej omówię je krok po kroku.

Android 10 One UI 2 Ustawienia szybkiego ładowania

Pielęgnacja urządzenia w One UI 2Sekcja bateria w ustawieniachJak wyłączyć szybkie ładowanie?

O ile dwa pierwsze kroki, czyli ustawienia i pielęgnacja urządzenia są takie same jak wcześniej, o tyle dalej pojawiają się pierwsze zmiany. Wspomniana przed chwilą sekcja ustawień wygląda zupełnie inaczej. Jednak tak jak poprzednio wybieramy opcję bateria. W następnym kroku klikamy przycisk ładowanie. Na końcu zobaczymy dwa przełączniki, jeden odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie szybkiego ładowania przewodowego, drugi zaś za tego bezprzewodowego.

Podsumowanie

Możliwość włączenia lub wyłączenia szybkiego ładowania to ciekawa opcja jaką znajdziemy na urządzeniach Samsunga. Pozwala nam ona w prosty sposób zadecydować w jakim tempie będzie ładowany nasz telefon.

9 komentarzy:
 1. Włączam i wyłączam i cały czas mam szybkie ładowanie s9 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początek warto uruchomić urządzenie ponownie i sprawdzić jeszcze raz.

   Usuń
 2. W s9 czy włączę czy wyłączne szybkie ładowanie cały czas ładuje na szybkim

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy na Samsungu A 10 działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według specyfikacji Samsung Galaxy A10 nie wspiera szybkiego ładowania. Oznacza to brak omawianej funkcji na tym modelu.

   Usuń
 4. W serii galaxy m nie ma możliwości wyłączyć szybkiego ladowania nie podswietla sie wyłącznik.
  Czy coś kontroluje ta funkcje lub zostało odinstalowane apka? To ma wpływ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim pamiętaj, że w trakcie samego ładowania nie ma możliwości zmiany trybu (szybkie/standardowe). Upewnij się też, czy nie masz włączonego oszczędzania baterii.

   Usuń
 5. nie ma tej ,,pielęgnacji,, w j5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie wszystkie modele wspierają szybkie ładowanie.

   Usuń

Copyright © 2021 Techfanik , Blogger