Jak włączyć tryb dziecko? Samsung Ekran Startowy Dzieci

Niedawno aplikację Tryb Dziecko na urządzeniach Samsunga, zastąpił Ekran Startowy Dzieci. Jak włączyć lub wyłączyć tę funkcję? Co ona umożliwia? Zapraszam do poradnika!

Ekran Startowy Dzieci w telefonie Samsung

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest ekran startowy dzieci?

Jest to specjalna strefa na urządzeniach Samsunga z dedykowanymi dzieciom aplikacjami. Jest ona oddzielona od podstawowego interfejsu telefonu, dzięki czemu nie musimy się obawiać o swoje pliki oddając telefon dziecku. Podobne rozwiązanie na urządzeniach Samsunga, wcześniej występowało pod nazwą: Tryb Dziecko lub Kids Mode. Więcej o tamtej funkcji mogliście przeczytać w jednym ze starszych wpisów.

Jak włączyć nowy tryb dziecko?

Za pierwszym razem szukać tej funkcji będzie trzeba na pasku ze skrótami. Gdy odnajdziemy już odpowiednią nazwę, to wystarczy na nią kliknąć. W tym momencie na ekranie ujrzymy, krótką informację o instalacji samego trybu. Następnie wystarczy kliknąć na rozpocznij i poczekać na instalację aplikacji.

Ekran startowy dzieci skrótKonfiguracja trybu dla dzieciJak włączyć ekran startowy dzieci?

Potem zobaczymy kolorowy ekran wraz z napisem: Cześć, dzieci! Witamy!. Poniżej znajdować się będzie krótka informacja o samej funkcji. Dodatkowo możemy zaznaczyć lub odznaczyć opcję, która doda skrót do spisu wszystkich aplikacji. Na końcu wystarczy wcisnąć przycisk dalej na dole.

Aplikacje dla dzieci

Gdy już zainstalujemy ekran startowy dzieci, to naszym oczom ukaże się kolorowe tło oraz kilka dostępnych ikon. Jeżeli chcemy skorzystać z danej aplikacji, to musimy ją najpierw pobrać. W tym celu wystarczy kliknąć na nią.

Aplikacje dla dzieci od Samsunga

Wioska znajomych Crocro

W tym programie dziecko może zbudować dom z różnych dostępnych komponentów. Na każdym poziomie na najmłodszych czekają różnorodne zabawy ze zwierzęcymi bohaterami.

Płótno Bobby'ego

Jak sama nazwa wskazuje aplikacja ta umożliwia rysowanie na wirtualnym płótnie. Co więcej dostępne są również kolorowanki. W tym programie znaleźć można również dostęp do jeszcze dwóch kreatywnych trybów, jakich? Sprawdźcie sami!

Lisa i jej zespół muzyczny

Z poziomu tej aplikacji najmłodsi będą mogli zapoznać się z szeregiem dźwięków. Żeby odtworzyć dźwięki wystarczy kliknąć na wybrany obrazek. Dodatkowo za pomocą tej aplikacji można udostępnić dzieciom wybrane utwory muzyczne z pamięci telefonu.

Wideo Cooki'ego

Aplikacja ta jest po prostu odtwarzaczem filmów dedykowanym właśnie najmłodszym użytkownikom. Filmy można dodać z pamięci telefonu.

Mój magiczny dyktafon

Jest to dyktafon umożliwiający nałożenie na nagrany dźwięk różnych efektów.

Przygoda Crocro

Gra ta polega na przeprowadzeniu tytułowego bohatera na drugą stronę przeprawy.

Moja przeglądarka

Jest to przeglądarka umożliwiająca dostęp tylko do wybranych przez rodziców lub opiekunów stron internetowych. Domyślnie są dodane skróty do 3 stron internetowych, można je jednak usunąć lub dodać własne.

Ustawienia przeglądarki dla dzieci

Możemy również wejść do ustawień pozwalających podejrzeć listę dozwolonych witryn, historię przeglądania oraz zezwolić na wykorzystanie danych komórkowych.

Mój telefon

Aplikacja umożliwiająca dzwonienie tylko do wybranych kontaktów.

Mój Aparat

Umożliwia robienie zdjęć i filmów. Pozwala także na dodawanie różnego rodzaju śmiesznych filtrów i naklejek.

Moja galeria

Znajdują się tutaj wszystkie zrobione przez dziecko zdjęcia i filmy. Można również udostępnić najmłodszym obrazy z pamięci telefonu.

To jeszcze nie wszystko! Przesuwając palcem od lewej strony ekranu, zobaczymy skróty do wybranych gier Lego. Żeby je pobrać wystarczy kliknąć na nie. Można również udostępnić najmłodszym aplikacje zainstalowane w podstawowym interfejsie telefonu. Więcej o tym w dalszej części poradnika.

Kontrola rodzicielska

Żeby dostać się do ustawień wystarczy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać opcję nazwaną jako kontrola rodzicielska. Potem będzie trzeba potwierdzić dostęp.

Gdzie znaleźć kontrolę rodzicielską?Jak ustawić dzienny czas zabawy?

Z poziomu tej sekcji można dodać imię, datę urodzenia oraz zdjęcie dziecka. Ustawić dzienny czas zabawy, osobno dla dni roboczych jak i weekendów. Można także sprawdzić ile danego dnia dziecko korzystało z urządzenia mobilnego.

Samsung Tryb Dzieci Dzienne UżyciePliki i aplikacje udostępnione dzieciom

Poniżej znajdują się jeszcze: aktywność, częste połączenia z kontaktami, dzieła mojego dziecka oraz dozwolona zawartość. Za pomocą pierwszej sekcji można sprawdzić jak długo z każdej aplikacji z osobna korzystało dziecko. Druga to z kolei podgląd kontaktów z którymi łączyli się najmłodsi. Następna sekcja natomiast pozwala zobaczyć dzieła utworzone przez pociechy. Czwarta zaś sprawdzić jakie aplikacje, kontakty, multimedia i muzykę mogą używać najmłodsi. Po wejściu w każdą sekcję można udostępnić dziecku nowe treści z pamięci telefonu (w tym wspomniane wcześniej aplikacje).

Na samym dole swoje miejsce znalazły: Galaxy Store dla dzieci oraz pokaż stronę zawartość. Pierwsza z nich to skrót do odpowiedniej sekcji w sklepie z aplikacjami dedykowanymi najmłodszym. Ostatni przełącznik pozwala dodać stronę z treściami od partnerów Samsunga. Na ten moment to wspomniana wcześniej strona z grami od Lego.

Jak dodać skrót na pulpit?

Samsung Ekran Startowy Dzieci UstawieniaJak dodać skrót na pulpit?

Żeby dodać ikonę do spisu wszystkich programów, trzeba najpierw wejść w sekcję: kontrola rodzicielska. Następnie wystarczy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a potem wybrać ustawienia. Na końcu pozostaje zaznaczyć opcję nazwaną jako: dodaj ikonę. Później utworzony skrót można przeciągnąć na pulpit.

Jak wyjść z nowego trybu dziecko?

Jak wyjść z trybu dla dzieci?

Wystarczy ponownie kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybrać Zamknij ekran startowy dzieci. Następnie należy potwierdzić wyjście wpisując kod lub korzystając z odcisku palca.

Podsumowanie

Ekran startowy dzieci to specjalny tryb dedykowany najmłodszym dostępny na urządzeniach Samsunga. Zastąpił on wcześniejszy tryb dziecko, który można było znaleźć również pod nazwą kids mode. Pozwala on oddać telefon dziecku i nie martwić się o swoje pliki, aplikacje czy dokumenty.

Udostępnij: