Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

W smartfonie Samsunga, w prosty sposób można zmienić czcionkę. Co więcej, można także zwiększyć lub zmniejszyć wielkość liter w telefonie. Jak to zrobić? Zapraszam do poradnika!

Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

O czcionkach na Samsungu

Nakładka Samsunga, jaką jest One UI, oferuje wiele możliwości pozwalających dostosować interfejs telefonu do użytkownika. Możemy m.in. zmienić motyw, tapetę, a także czcionkę. W tym ostatnim przypadku mamy wpływ na styl oraz rozmiar. Co więcej, dostępna jest również opcja pozwalająca włączyć pogrubienie liter.

Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

Ustawienia sekcja wyświetlaczSamsung ustawienia czcionki Jak zmienić styl czcionki?

Żeby zmienić czcionkę w telefonie Samsunga, należy:

  1. Otworzyć ustawienia
  2. Następnie wybrać sekcję wyświetlacz
  3. W kolejnym kroku kliknąć rozmiar i styl czcionki
  4. Potem wcisnąć przycisk styl czcionki
  5. Na końcu wybrać jedną z dostępnych propozycji

W przypadku prezentowanego Galaxy S9+ są to następujące fonty:

  • Domyślnie
  • Gothic bold
  • Choco cooky
  • Cool jazz
  • Rosemary

Lista dostępnych może się różnić w zależności od urządzenia i wersji systemu.

Skąd pobrać więcej fontów?

Skąd pobrać więcej fontów?

Istnieje również możliwość, aby pobrać więcej czcionek. Żeby to zrobić, wystarczy kliknąć pobierz czcionki u dołu ekranu. Następnie zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej sekcji w Galaxy Store, z której będziemy mogli pobrać więcej interesujących propozycji. Warto wspomnieć, iż większość fontów jest płatna, ale dostępne są również dwie darmowe opcje.

Jak powiększyć lub zmniejszyć czcionkę?

Jak zmienić wielkość czcionki?

Możemy zmienić nie tylko sam styl, ale także i rozmiar czcionki. Żeby powiększyć lub zmniejszyć czcionkę wystarczy w telefonie otworzyć wspomnianą już sekcję w ustawieniach. W kolejnym kroku będzie trzeba odnaleźć suwak umieszczony na dole ekranu. Za pomocą prostego przesunięcia możemy zmienić rozmiar liter.

Pogrubiona czcionka

Samsung przygotował także funkcję pozwalającą włączyć lub wyłączyć pogrubienie czcionki. Żeby ją aktywować, wystarczy zaznaczyć wspomnianą opcję w ustawieniach swojego telefonu.

Podgląd

Wszystkie wprowadzone zmiany będziemy mogli zobaczyć na podglądzie, dostępnym na górze odpowiedniej sekcji w ustawieniach.

Podsumowanie poradnika

Nakładka od koreańskiego producenta pozwala na szeroką personalizację interfejsu. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować wygląd interfejsu do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Co istotne, możliwości te nie ominęły tytułowych czcionek.

Udostępnij: