Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

Nurtuje Cię pytanie jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga? A może chcesz wiedzieć jak zmienić rozmiar czcionki w smartfonie? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak, to zapraszam do poradnika!

Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

O funkcji

Nakładka Samsunga jaką jest One UI, oferuje wiele możliwości pozwalających dostosować interfejs telefonu do użytkownika. Nie inaczej jest w przypadku czcionki. Mamy możliwość zmiany jej stylu, rozmiaru oraz pogrubienia.

Jak zmienić czcionkę w telefonie Samsunga?

Ustawienia sekcja wyświetlaczSamsung ustawienia czcionki Jak zmienić styl czcionki?

Żeby zmienić czcionkę w telefonie należy udać się do ustawień. Następnie wystarczy wybrać sekcję wyświetlacz. W kolejnym kroku będzie trzeba kliknąć na rozmiar i styl czcionki. Potem dobrze będzie skierować swoją uwagę ku opcji nazwanej przez producenta jako styl czcionki. Po jej kliknięciu ukaże się nam 5 propozycji spośród których można wybierać.

  • Domyślnie
  • Gothic bold
  • Choco cooky
  • Cool jazz
  • Rosemary

Skąd pobrać więcej czcionek?

Skąd pobrać więcej fontów?

Możemy również pobrać więcej czcionek. Żeby to zrobić wystarczy kliknąć na pobierz czcionki u dołu ekranu. Następnie zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej sekcji w Galaxy Store, z której będziemy mogli pobrać więcej interesujących propozycji. Warto wspomnieć, iż większość fontów jest płatna, ale dostępne są również dwie darmowe opcje.

Zobacz też film!

Jak zmienić rozmiar czcionki?

Jak zmienić wielkość czcionki?

Istnieje możliwość zmienienia nie tylko samego stylu, ale także i rozmiaru czcionki. Żeby to zrobić wystarczy we wspomnianej wcześniej sekcji w ustawieniach odnaleźć suwak. Za pomocą prostego przesunięcia możemy zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tego elementu.

Pogrubiona czcionka

Samsung przygotował także funkcję pozwalającą włączyć lub wyłączyć pogrubienie czcionki. Żeby ją aktywować wystarczy zaznaczyć wspomnianą opcję w ustawieniach swojego telefonu.

Podgląd

Wszystkie wprowadzone zmiany będziemy mogli zobaczyć na podglądzie, dostępnym na górze sekcji.

Reprezentuje go tekst:
Tak będzie wyglądał główny tekst

Podsumowanie

Nakładka od koreańskiego producenta pozwala na szeroką personalizację interfejsu. Dzięki temu każdy użytkownik może dopasować wygląd interfejsu do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Co istotne, możliwości te nie ominęły tytułowych czcionek.

Copyright © 2021 Techfanik, Blogger