Samsung Game Launcher Co to jest?

Wśród wielu funkcji na telefonach Samsunga odnaleźć możemy Game Launcher. Co to jest? Co umożliwia ten tryb? Jak go włączyć? Zapraszam do poradnika!

Co to jest Samsung Game Launcher?
UWAGA!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie Samsunga Galaxy S9+. Funkcja ta może się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

Co to jest Game Launcher?

Jest to szereg funkcji wchodzących w skład dedykowanej aplikacji, mającej uczynić rozgrywkę na smartfonie przyjemniejszą. Jest ona podobna do rozwiązań jakie można odnaleźć na urządzeniach innych producentów. Przykładem mogą być tutaj narzędzia gier znane z produktów marki LG.

Gdzie znaleźć tę funkcję na urządzeniach Samsunga?

Samsung Game Launcher Ikona aplikacjiSamsung Ustawienia Zaawansowane FunkcjeSamsung Ustawienia Game Launcher

Wejść do tego trybu możemy za pomocą kliknięcia w odpowiednią ikonę wyświetlającą się na ekranie głównym lub w spisie wszystkich aplikacji. Co jeżeli takiej ikony nie ma? Wówczas należy wejść do ustawień, a następnie wybrać sekcję zaawansowane funkcje. W kolejnym kroku zaznaczamy odpowiednią opcję, a potem przy następnym pytaniu wybieramy dodaj.

Samsung Game Tools uruchamianie w grach

Jeżeli mamy już otwartą grę to możemy po prostu ściągnąć pasek powiadomień, a następnie wybrać opcję dotknij, aby pokazać Game Tools. Potem zostaniemy poinformowani o uprawnieniach jakich wymaga aplikacja (tylko przy pierwszym uruchomieniu). Jeżeli chcemy je przyznać i rozpocząć korzystanie to klikamy na napis start. Od teraz będziemy mieli szybki dostęp do wszystkich opcji właśnie poprzez kliknięcie na odpowiednie powiadomienie na pasku.

Co umożliwia ta funkcja?

Samsung Game Launcher ekran główny aplikacji

Jeżeli wejdziemy do aplikacji klikając na odpowiednią ikonę to ujrzymy wszystkie gry, które mamy zainstalowane na naszym telefonie. Poniżej znajdziemy dwie opcje, pierwszą pozwalającą na wyciszenie dźwięku, a także drugą za pomocą której będziemy mogli zadecydować czy chcemy mieć lepszą wydajność w grach, czy też oszczędzamy energię. Co więcej jeżeli klikniemy na indywidualne ustawienia gry, to będziemy mogli dokonać takiego wybory dla każdej gry z osobna. Dodatkowo możemy wybrać opcję umożliwiającą zmniejszenie rozdzielczości w tej grze, a także określić maksymalną liczbę kl./s. Na końcu warto pamiętać o kliknięciu na napis zastosuj w prawym górnym rogu ekranu.

Istnieje również opcja pozwalająca podejrzeć nam propozycje nowych gier. W tym celu wystarczy pociągnąć palcem od dołu ekranu. W tym miejscu będziemy mogli przeglądać różne tytuły gier podzielone na kategorie.

Samsung Game Launcher Moje Gry

W prawym górnym rogu ekranu znajdują się jeszcze dwie ikony. Pierwsza umożliwia podejrzenie liczby zainstalowanych gier, również z podziałem na kategorie. Poniżej będziemy mogli sprawdzić w co graliśmy i jak dużo czasu to nam zajęło. Obok znajdziemy sekcję z nagranymi przez nas filmami. Druga z ikon zaś oznaczona jako trzy kropki, da nam dostęp to kolejnych możliwości. W tym miejscu znajdziemy różne opcje: pierwszą pozwalającą nam dodać aplikacje (jeżeli jakieś automatycznie się tutaj nie znalazły), drugą odpowiedzialną za sortowanie gier, jak również taką pokazującą ogłoszenia. Dalej znalazły się jeszcze ustawienia oraz kontakt.

Samsung Game Launcher Ustawienia

We wspomnianych wcześniej ustawieniach znajdziemy także możliwość ukrycia gier i aplikacji na ekranie startowym. Więc jeżeli na waszym urządzeniu nie wyświetlają się ikony gier to przyczyną może być właśnie ta opcja. Jeszcze dalej znajdują się: przełącznik wskaźnika powiadomień, opcja pozwalająca włączyć lub wyłączyć powiadomienia pochodzące z Game Launcher oraz przełącznik odpowiedzialny za zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Jak wykorzystać tę funkcję podczas grania?

Gdy mamy już włączoną tę funkcję wystarczy, iż otworzymy ulubioną grę, a następnie na pasku powiadomień wybierzemy Game Tools. W tym momencie na ekranie zobaczymy okno z przydatnymi funkcjami. Znalazły się tutaj trzy główne sekcje: połączenia i powiadomienia, blokuj podczas gry i zaawansowane funkcje gier.

Samsung Game Tools opcje w grach

Z poziomu pierwszej sekcji będziemy mogli zminimalizować powiadomienia o rozmówcy, jak również wyłączyć większość powiadomień.

Druga sekcja pozwoli nam zablokować niektóre elementy. Zablokować możemy przycisk Bixby, przycisk ekranu startowego, panel przy krawędzi oraz automatyczną jasność

Ostatnia sekcja z kolei umożliwia włączenie lub wyłączenie wyskakującego panelu. Czym jest wyskakujący panel? Jest to zbiór maksymalnie czterech aplikacji, które mamy pod ręką. Znalazła się tutaj również opcja automatycznej blokady ekranu.

Poniżej omówionych sekcji znajdziemy trzy skróty. Są to: blokada dotyku ekranu, zrzut ekranu i nagraj.

Samsung Game Launcher Ustawienia NagrywaniaSamsung Game Launcher Ustawienia Nagrywania Zmiana Rozdzielczości

Na samej górze okna znajdziemy ikonę koła zębatego. W tym miejscu możemy wybrać rozdzielczość zrzutu ekranu, a także zmienić ustawienia nagrywania. Wszystkie dostępne opcje dotyczące nagrywania możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu.

Podsumowanie

Game Launcher to funkcja, którą odnajdziemy na urządzeniach Samsunga. Daje ona użytkownikom dostęp do dodatkowych możliwości podczas rozgrywki na smartfonie. Znalazła się tutaj między innymi możliwość nagrania filmu z gry, czy też opcja pozwalająca na wyłączenie zbędnych powiadomień.

Aktualizacja 13.09.2019
Samsung Game Launcher Aktualizacja wprowadzająca ikonę Discord

Po ostatniej aktualizacji Game Launcher zyskał nowe funkcje. Od teraz ten tryb można powiązać ze swoim kontem Discord. Dodatkowo na ekranie głównym wyświetlają się informacje o łącznym czasie grania, a także dziennym czasie zabawy. Ta druga informacja jest także zestawiona z czasem spędzanym na graniu przez przeciętnego użytkownika sprzętów z rodziny Galaxy. Jeszcze niżej znajdują się proponowane wyniki wyszukiwania w YouTube oraz dzienny ranking gier.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger