Speedlink Looter Test fotela dla graczy

Speedlink Looter to fotel dla graczy. Jak sprawuje się na co dzień? Czy wygodnie się w nim siedzi? Jak go można dostosować? Po odpowiedzi zapraszam do testu!

Speedlink Looter fotel dla graczy

Speedlink Looter Specyfikacja techniczna

  • Wymiary fotela: 64x68x114-122 cm
  • Maksymalna waga: 130 kg
  • Sugerowany przez producenta wzrost użytkownika: 165-185 cm
  • Wymiary siedziska: 40x48x44-52 cm
  • Kąt oparcia: od 90 do 110 stopni
  • Kolor: czarno-biały

Możliwości dostosowania

Fotel posiada możliwość regulacji pochylenia oparcia, maksymalne odchylenie to 110 stopni. Mamy możliwość także regulowania wysokości podłokietników w zakresie od 44 do 52 cm wysokości. Oczywiście mamy także wpływ na wysokość samego fotela. Zmiany wysokości dokonujemy za pomocą uchwytu umieszczonego po prawej stronie siedziska.

Opakowanie i montaż

Fotel przychodzi do nas w dużej i dość ciężkiej paczce. Wszystkie elementy są w niej odpowiednio zabezpieczone. Montaż natomiast nie jest skomplikowany, a dołączony do zestawu klucz sprawia, że dodatkowe narzędzia są zbędne.

Wygląd

speedlink looter wzór

Jedną z cech, która odróżnia omawiany fotel od standardowych biurowych foteli jest wygląd. Charakterystyczne wyprofilowanie oparcia, dodatkowe trzymanie boczne w siedzisku to tylko część wyjątkowego designu. Zastosowane dodatkowo elementy mające zapewnić lepszą wymianę powietrza również mają swój charakterystyczny kształt. Taki element zastosowany w górnej części fotela został wykonany z tworzywa sztucznego. Design fotela wyróżnia także wzór umieszczony na oparciu. Całość wyglądu dopełnia kolorystyka utrzymana w czarno-białych barwach.

Jak Speedlink Looter sprawuje się na co dzień?

Fotel jest wygodny i dobrze się w nim siedzi. Nawet od dłuższego siedzenia nie pojawiają się bóle pleców. Producent nie chwali się jakim dokładnie materiałem obszyty jest fotel. Najprawdopodobniej jest to jeden z rodzajów ekoskóry. Jest on miły w dotyku, jednak podczas dłuższego korzystania, szczególnie w ciepłe dni potrafi się przyklejać do ubrania. Warto podkreślić iż rama wykonana jest z metalu, co dodatkowo podkreśla stabilność konstrukcji.

Regulowane podłokietniki wykonane są z miękkiego w dotyku materiału. Tworzywo to ugina się pod palcem, jednak osoby przyzwyczajone do bardzo miękkich podłokietników mogą okazać się nieusatysfakcjonowane z komfortu jaki oferuje ten element.

Speedlink Looter kółka

Ważną częścią każdego fotela obrotowego są kółka. W produkcie od Speedlink znaleźć możemy ich pięć. Są one wykonane z tworzywa sztucznego. Co ważne w przeciwieństwie do kółek montowanych w tańszych fotelach te w omawianym produkcie nie rysują podłogi.

Podsumowanie

Prezentowany fotel zakupiłem za kwotę 400 złotych. Patrząc przez pryzmat tej ceny można uznać fotel za udany, a produkt godny polecenia. Oczywiście można przyczepić się miękkości podłokietników czy braku dodatkowych poduszek.

Jednak wady te bledną przy zaletach jakie posiada Speedlink Looter. Wśród nich wymienić należy dobrą jakość wykonania, wygodne siedzisko z podparciem bocznym, a także wywietrzniki w oparciu. Design produktu mimo gamingowego stylu wpasuje się również w nieco bardziej tradycyjny wystrój mieszkania. A co za tym idzie, fotel zapewni komfortową pozycję za biurkiem nie tylko fanom gier komputerowych.

Udostępnij: