Co to są narzędzia gier na urządzeniach LG?

Na urządzeniach LG podczas grania, obok przycisków nawigacyjnych, znaleźć możemy dodatkową ikonę. Dlaczego pojawia się ona tylko w grach? Co umożliwia? Jak ją włączyć, jeżeli u nas jej nie ma? Co ma wspólnego z narzędziami gier? Zapraszam do poradnika!
Co to są narzędzia gier na urządzeniach LG?

Uwaga!

Poradnik prezentowany jest na przykładzie LG G5, w którym funkcja ta pojawiła się po aktualizacji do Androida 8.0 Oreo. Funkcja ta może się różnić w zależności od modelu i wersji oprogramowania.

Co to za ikona wyświetla się w grach obok przycisków nawigacyjnych?

Są to tak zwane Narzędzia gier. Jest to funkcja reprezentowana przez ikonę, która wyświetla się obok przycisków nawigacyjnych. Daje nam ona dostęp do dodatkowych opcji. Mają nam one za zadanie sprawić by rozgrywka na smartfonie była przyjemniejsza.

Jak włączyć tę opcję?

LG G5 Ustawienia RozszerzeniaLG G5 Ustawienia GryLG G5 Włączanie Funkcji Narzędzia Gier

W tym celu wchodzimy do ustawień telefonu, a następnie wybieramy sekcję Rozszerzenia. Potem klikamy na nazwę Gry. Na końcu zaznaczamy opcję Narzędzia gier.

Jakie funkcję są dostępne w ramach Narzędzi gier?

LG G5 Narzędzia gier

W ramach tej funkcji zawsze pod ręką, bo na pasku nawigacyjnym, znajdziemy ikonę po której kliknięciu pojawią się nam dodatkowe opcje. Wśród nich znajdziemy: funkcję nazwaną jako zrób przerwę, możliwość wykonania zrzutu ekranu, a także opcję pozwalającą na dostosowanie grafiki w grze.

Jeżeli funkcja Przerwa będzie włączona, to zarówno jasność jak i wydajność zostanie zmniejszona, gdy pozostawimy grę uruchomioną na ponad 5 minut. Możemy to także włączyć w dowolnym momencie ręcznie za pomocą wspomnianego przycisku na pasku nawigacyjnym.

LG G5 Ustalanie Rozdzielczości i liczby klatek w grach

Dzięki drugiej funkcji możemy z kolei ustawić rozdzielczość i liczbę kl./s. Robimy to dla aktualnie używanej gry, z poziomu ikony obok przycisków nawigacyjnych. Możemy to także od razu ustawić dla wszystkich zainstalowanych gier. W tym celu wchodzimy do ustawień (tak samo jak poprzednio), a następnie wybieramy opcję Grafika w grach. W kolejnym kroku klikamy na wybraną grę i ustalamy dla niej Rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę.

Podsumowanie

Te dodatkowe funkcje okażą się przydatne dla wszystkich tych, którzy swoje smartfony wykorzystują do grania. Dzięki zastosowaniu tej funkcji w prosty sposób można min. oszczędzić baterię, czy poprawić płynność rozgrywki poprzez zmniejszenie rozdzielczości.

Brak komentarzy:

Copyright © 2020 Techfanik , Blogger